16 Nisan 2024

ELEKTRİK :

18 Haziran 2016 Bu içerik 189.313 kez okundu.

Darbe Akım Anahtarı , solid -state röle

Darbe Akım Anahtarı , solid -state röle Aydınlatmanın iki ya da daha fazla noktadan kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılır. Darbe akım anahtarlarının en önemli avantajı ışıksız liht butonları ile sınırsız sayıda aydınlatma kontrol noktası sağlamasıdır. Bir başka ifade ile mevcut aydınlatmayı çok sayıda nok
Aydınlatmanın iki ya da daha fazla noktadan kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılır. Darbe akım anahtarlarının en önemli avantajı ışıksız liht butonları ile sınırsız sayıda aydınlatma kontrol noktası sağlamasıdır. Bir başka ifade ile mevcut aydınlatmayı çok sayıda noktadan aç-kapa yapabilirsiniz.

Solid-state rölede, kumanda devresi transistör benzeri elemanın enerjilendirilmesi ile güç devresi transistör benzeri elemanı açık konumdan kapalı konuma gelerek sisteme enerji verir. Bu bir elektrik rölesi veya kontaktörün bobinine enerji verilerek, kontaklarının açık konumdan kapalı konuma gelmesi gibi bir uygulamadır. Kontaktör ve röleden farkı, bobin ve kontaklar yerine elektronik devre elemanlarının olmasıdır.

Solid-state röle, kısaca SSR, tamamen elektronik parçalardan oluşmuş bir anahtarlama düzenidir. Klasik röle ve kontaktörlerle aynı işi yapar. Kontaktör ve röle gibi kumanda ve güç devrelerine sahiptir.

Yorum Ekle

Adınız Soyadınız *
Email Adresiniz *
Mesajınız *
Güvenlik Kodu
*

Yorumlar

Henuz yorum yazılmadı.İlk yorumlayan siz olun